צור קשר

שיקום אסונות טבע ונזקי שריפות

כל יכולות החברה לרשותך מהיום הראשון לאירוע ועד לגמר השיקום

יצירת קשר

שיקום נזקי שריפות ?

מהלך ביצוע שיקום נזקי השריפות הינו הליך מקצועי אותו מומלץ ליישם כבר מהרגע הראשון של כיבוי השריפה. מכיוון שהחום, הפיח והעשן, גורמים אף הם לנזקים הרסניים, יש להקפיד על פעולות נטרול חומרים מזהמים באופן המיידי, וזאת על מנת למנוע את התפשטות הנזקים מעבר למקום הספציפי שנפגע באופן ישיר מלהבות האש.

שיקום נזקי שריפות מיועד הן לדירות פרטיות שנפגעו מלהבות אש, הן לבתי מגורים ומגדלי משרדים, הן למבני תעשייה והן לבתי עסק, חנויות ומחסנים, כאשר אופן השיקום ואופי ביצוע הפעולות המיידיות נקבע בין היתר על פי היקף נזקי השריפה, הסביבה התעשייתית או סביבת המגורים בה פרצה השריפה, היקף התכולה אשר נפגעה בצורה ישירה מלהבות האש ועוד.

כיצד זה קורה?

מכיוון שנזקי השריפה הולכים וגדלים בכל רגע נתון, גם לאחר כיבוי להבות האש, מומלץ להיעזר בשירותיהם המקצועיים של חברות לשיקום נזקי שריפות מייד עם כיבוי הלהבות וסיום הפעולה הראשונית של כוחות הכיבוי שהגיעו למקום.

חברות המתמחות בפעולות שיקום נזקי שריפות, הן ברוב המקרים חברות מקצועיות המתמחות בביצוע הליכי שיקום מבנים בכלל ושיקום נזקי שריפות בפרט.לרשות חברות אלו ציוד מקצועי ומגוון וצוות מקצועי הערוך לטפל בנזקי השריפה באופן המיידי ביותר.

אחת מהחברות המנוסות ביותר בארץ בשיקום נזקי שריפות, הינה חברת "מפרם", אשר הוקמה בשנת 1962, והחל מהקמתה הייתה שותפה למגוון נרחב של פרויקטי שיקום מורכבים שדרשו את מומחיותה של החברה בשיקום נזקים ובחזרה מהירה של המפעלים והמתקנים לפעילות בלוחות זמנים קצרים ככל הניתן.

החל מסוף שנות ה-70 של המאה הקודמת, עוסקת חברת "מפרם" בשיקום נזקי שריפות ואסונות טבע. איכויות החברה כחברה קבלנית להקמת מפעלים וכחברה להרכבת ציוד תעשייתי, חוברים יחד למטרות שיקום מבנים, או לחילופין, הריסתם לצרכי בנייה ושיקום מחודשים והופכים את מפרם לאחד הקבלנים המוכרים והמומלצים ע"י חברות הביטוח שאמונות על החזרה מהירה של המפעלים לתפקוד.

לחברה ניסיון של שנים רבות בפינוי, שיקום ושיפוץ נזקי שריפה וטבע והיא תעמיד את ניסיונה העשיר והצוות המקצועי שברשותה לרשותכם.

לאורך השנים, ביצעו צוותי העבודה מטעם חברת "מפרם" מאות הליכי שיקום למבנים, תשתיות, ציוד ומתקנים שנפגעו כתוצאה מפגיעה ישירה או עקיפה של להבות האש ו/או נזקי סופה, שלג ועוד. המוניטין אותו צברה החברה בביצוע עבודות השיקום, נובע בין היתר מזמינות מיידית של הציוד המקצועי המיועד לצרכי השיקום המיידיים והיכולת לנהל פרויקטי שיקום בתנאי לחץ תוך הקפדה על בטיחות ובשיטות פורצות דרך, זמינות כוח האדם וצוותי העבודה, ניסיונם והיכרותם רבת השנים עם נזקי שריפות.

לחברה ניסיון רב בעבודה מול גופים ממשלתיים, רשויות מקומיות, צה"ל, שב"ס, משטה, מסודות האו"ם, מפעלים, חברות ביטוח וארגונים שונים בארץ ובחו"ל.
החברה בעלת סיווג קבלן רשום, בלתי מוגבל (ג5), בעלת תקן 9001 ISO במהדורתו האחרונה והסמכה של מכוני תקנים בין לאומיים.

שיקום נזקי אסונות טבע ?️

אסון טבע הוא למעשה תופעת טבע רבת עוצמה הגורמת להרס וחורבן סביבתי במקום בו היא פוגעת. בין תופעות הטבע השכיחות ביותר הגורמות לאסונות טבע תמצאו:

 • אסונות טבע גיאולוגיים, לרבות, רעידות אדמה, מפולות שלגים או בוץ, התפרצויות הרי געש, זרמי בוץ ועוד.
 • אסונות טבע הקשורים לעולם המים, לרבות, שיטפונות, הצפות, צונאמי ועוד.
 • אסונות טבע הקשורים לפגעי מזג האוויר, לרבות, גלי חום וקור, הוריקן, טורנדו, שיטפונות ועוד.

בנוסף, קיימים אסונות טבע הקשורים לעולם האש (שריפות ענק), אסונות טבע ביולוגיים (מגיפות ורעב) ואסונות טבע שמקורם בחלל החיצון. במדינת ישראל, אנו חשופים ברוב המקרים לאסונות טבע הקשורים למים, ואשר נגרמים ברוב המקרים כתוצאה מהצפות, שיטפונות וזרמי בוץ שנוצרו כתוצאה מפגעי מזג האוויר וכתוצאה מתשתיות ישנות או תשתיות לקויות.

למקרה של רעידת אדמה, למפרם ניסיון גדול בטיפול באפר"ן – אירוע פתע רב נפגעים. במקרה זה יידרשו כל יכולות החברה בתחומי חילוץ, פינוי הריסות והקמת תשתיות זמניות לצד הקמת תשתיות קבועות, ביצוע בניה מודולרית לתקופת המעבר שתיקח מספר שנים עד לשיקום מלא ועוד, למפרם כל הכלים והניסיון בתכנון ביצוע פרויקטים מהירים ומקצועיים.

פנייה לחברות מתמחות בתחום

בדומה לשיקום נזקי שריפות, גם שיקום נזקי אסונות טבע יש לבצע באמצעות חברות המתמחות בתחום ספציפי זה, וזאת על מנת ליהנות מהידע המקצועי והציוד המתקדם העומד לרשותן. אחת החברות המנוסות ביותר בתחום שיקום נזקי אסונות טבע, הינה חברת "מפרם" העוסקת בתחום זה משנות ה-70 המאוחרות של המאה הקודמת. חברת "מפרם" נוסדה בשנת 1962, ומיום הקמתה היא שותפה למגוון נרחב של פרויקטים משמעותיים המהווים אבני דרך בהתפתחותה של מדינת ישראל.

במהלך השנים, צברה חברת "מפרם" ניסיון מקצועי מורחב ועתיר יכולות, והיא החלה לפעול במגוון נרחב של תחומי פעילות, לרבות, שיקום נזקי אסונות טבע ושיקום נזקי שריפות. בתחומים אלו, מעמידה לרשותכם חברת "מפרם" יתרון משמעותי מובהק והוא: השילוב של חברה קבלנית והן כחברה שמתמחה בבניית מתקנים, מבנים ותשתיות באופן מהיר ומקצועי בתנאי קיצון.

יתרון זה בא לידי ביטוי כאשר נוצר צורך בשיקום מבנים לאחר אסונות טבע או שריפה, או לחילופין, כאשר קיים צורך בהריסת מבנה לצורך שיקומו ובנייתו המחודשת.

הציוד המתקדם העומד לרשות החברה בשילוב הידע המקצועי ומיומנויות צוותי העבודה הפועלים מטעם החברה, כל אלו ועוד הופכים את חברת "מפרם" למומחית בתחום שיקום נזקי אסונות טבע.

במהלך השנים, טיפול צוותי העבודה מטעם חברת "מפרם" בעשרות מקרים של שיקום נזקי אסונות טבע ושריפות, ובכל המקרים הם פעלו בצורה היעילה ביותר, ותחת לוחות זמנים צפופים וקריטיים במיוחד. בין היתר טופלו על ידי החברה מקרים כגון: שיקום מבנים שנפגעו משריפות, מהצפות, קריסות כתוצאה מסופת שלגים ואפילו מנזקי מלחמה ועוד.

החל משנות ה- 70 מבצעת מפרם שיקום נזקי שריפה ואסונות טבע. יתרונותיה של מפרם, הן כקבלן ראשי להקמת מפעלים והן בהרכבת ציוד חוברים יחדיו ומקבלים משנה חשיבות כשנדרש שיקום מבנים ו/או הריסתם ושיקומם, על ציודם המגוון ותכולתם.

העבודה מתבצעת בלוחות זמנים דחוסים ביותר, שכן במרבית המסרים חברות הביטוח משלמות נזקי השבתה, שהופכים כל יום הקדמה בפרויקט לרווח נקי לחברות הביטוח.

למפרם מוניטין רב בביצוע עבודות אלה, כשאחד היתרונות הבולטים שלנו הם הזמינות של ציוד מלא וכוח האדם המיומן והמנוסה במפעלינו, המסוגל להתארגן במהירות ולפעול במקביל בשטח במשרד הטכני ובמפעל ובכך לחסוך זמן יקר.

רשימת עבודות מיוחדות שביצענו

 • פינוי מחסנים בשטח של כ-8,000 מ"ר במבנה שנשרף ונפגע קשות בחיפה כמיקלים כולל טיפול באלפי מטרים של אסבסט צמנט ואסבסט פריך וביצוע מיחזור חלקים לחומרים שנפגעו לצד טיפול בהריסה מבוקרת של כל מתחם שנשרף ושיקום מבנים סמוכים, הכולל החלפת גגות מאיסכורית וניקוי בקטריאלי של הקירות מפיח ונזקי שריפה.
 • פינוי  ושיקום נזקי שריפה של מפעל "כתר פלסטיק" בכרמיאל.
 • חילוץ ופינוי להנצלה של מכונות מתוך מבנה שקרס משלגים ופירוק המבנה במפעל "אודם-פלסט" ברמת הגולן.
 • שיקום לאחר שריפה של מצבעת מפעל "תדיראן" בעפולה, כולל הקמת מבנה המצבעה מחדש תוך המשך פעילות המפעל מסביב לאזור הפגוע.
 • שיקום כללי של מאפיית "דגנית משמר השרון", השיקום כלל פירוק 7,600 מ"ר מבנים שרופים והקמתם מחדש בלוח זמנים קצר ביותר, חילוץ ציוד להנצלה וביצוע התקנת ציוד, צנרת ותשתיות מערכות אוורור, מיזוג, אנרגיה ועוד.
 • פירוק מפעל "עוף העמק" לאחר שריפתו ושיקומו.
 • פינוי ופירוק מפעל "פרי העמק".
 • פינוי מפעל "ספולם" בטבריה והעברת ציודו לחו"ל.
 • פינוי, שיקום והקמה של "אפ-אר" בטבריה, כולל העברת כל הציוד.
 • פינוי לאחר שריפה, שיקום והקמה מחדש של בית האריזה "תנופורט" בשדרות.
 • פינוי ושיקום מפעל חרושת כבלים מסילות, שנשרף כליל.
 • טאואר סמי קונדקטור – ביצוע פירוק תקרת בטון שיצוקה על קונסטרוקציה בתוך חדרים נקיים, בשטח של 2,500 מ"ר. העבודה בוצעה בזהירות ודייקנות כדי למנוע נפילת חפצים על הרצפה וזאת בשילוב של כלים מיוחדים שיוצרו ותוכננו במיוחד לפרוייקט הנ"ל.
 • טיפול בנזקי חברת טופאפ כולל הנצה של מאות טונות סחורה שחולצה ללא פגע ופינוי מבוקר של מסלולים מורכבים של מפעל, צנרת, מכונות עיבוד, מיכלים ועוד.
 • טיפול בדירות רבות ששוקמו בתקופת אסון הכרמל.

ליווי וסיוע של מומחים. גם בתכנון וגם בביצוע